Pikniki firmowe
22473
page-template-default,page,page-id-22473,stockholm-core-2.1.5,select-theme-ver-9.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

Pikniki firmowe to wyjątkowe wydarzenia. Organizacja pikników firmowych ma niełatwy cel. Jest nim nawiązanie bliższej relacji pomiędzy firmą a pracownikami. Pracodawca wciela się w rolę gospodarza, który korzystając z przyjemnej pogody ciepłych miesięcy, pragnie w atmosferze pełnego relaksu, ugościć swoich pracowników wraz z rodzinami. To jedna z niewielu okazji, w których trakcie środowisko pracy, może zostać przedstawione dzieciom i partnerom pracowników. Pikniki firmowe i ich atmosfera mają decydujący wpływ nie tylko na integrację zespołów, ale także zwiększenie przywiązania do miejsca zatrudnienia.

 • Pikniki firmowe skierowane są do pracowników — są formą podziękowania im za dobrze wykonaną pracę.
 • To zorganizowany czas, w którym przewidziane jest miejsce na integrację i swobodną zabawę.
 • Pikniki firmowe to wydarzenie plenerowe. Organizacja pikników firmowych cechuje się sezonowością. Zwykle firmy wybierają jeden z trzech ciepłych miesięcy w roku: maj, czerwiec lub wrzesień. Omija się sezon urlopowy, który mógłby wpłynąć na ograniczenie frekwencji.
 • Organizacja pikników firmowych to wybór odpowiedniego miejsca, które przysłuży się budowaniu pogłębionej relacji firmy, pracowników i ich rodzin pracowników.
 • Organizacja pikników dla firm wymaga planowania ze sporym wyprzedzeniem — gdy na początku roku zamykają się firmowe budżety, rozpoczyna się intensywne bookowanie najatrakcyjniejszych obiektów i lokalizacji. By znaleźć dobre miejsce i termin, trzeba działać kilka miesięcy przed wydarzeniem.
 • Pikniki firmowe trwają zwykle cały dzień. Zaczynają się nieporównywalnie wcześniej niż inne imprezy, kończą się już po zmroku. Wymagają scenariusza, który pozwoli podtrzymać atmosferę i energię przez cały, długi dzień.
 • Pikniki firmowe to nie tylko imprezy zakładowe w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. To imprezy, które mają ogromny potencjał kreatywny. Mogą stać się tematycznymi imprezami o chwytliwej, przyciągającej do udziału nazwie.
 • Organizacja pikników dla firm to ważny element employer brandingu, dzięki któremu pracodawca może budować swoją przewagę na rynku pracy.
 • To mnóstwo dobrego jedzenia, które można dopasować do tematyki imprezy, jej klimatu, pracowników. Kiełbasa i piwo czy prosecco i sushi? A może lody z rzemieślniczej manufaktury? Maszyny do popcornu i waty cukrowej? Jabłka i fit finger food? Od open baru, po ekologiczne, eleganckie systemy reglamentacji. Możliwości, by zapewnić pracownikom jedzenie na aktywny dzień, jest całe mnóstwo.

Organizacja pikników firmowych

Organizując piknik firmowy The Big Thing zapewnia kompleksową obsługę wydarzenia, albo wspomaga działania Twoich kadr. Oznacza to, że chętnie zajmujemy się całością, ale jeśli brakuje Wam rąk do pracy lub know-how, możemy zająć się wyłącznie organizacją atrakcji dodatkowych, specjalnym, dedykowanym dekorem, reżyserią sceny. Mówiąc metaforycznie, możesz zamówić cały tory, lub wybrać tylko interesujący Cię kawałek:

 • wsparcie kreatywne w opracowaniu koncepcji i klimatu imprezy
 • opracowanie koncepcji opartych o brief klienta
 • research miejsc plenerowych wraz z wizją lokalną i zaopiniowaniem obiektu/terenu
 • planowanie przestrzenne uwzględniające maksymalne wykorzystanie miejsca i jego infrastruktury
 • stawianie hal namiotowych, namiotów i zadaszeń, tak by spełniały swoje funkcje, a jednocześnie stanowiły zaplecze pogodowe
 • projektowanie stref siedzących, stref chilloutowych, stref dla młodych rodziców z dziećmi
 • catering — wedle ustaleń i tematyki imprezy serwujący dania główne, przekąski, finger food. Zapewniamy także food trucki, mobile street food vany i open bary. Dbamy o atrakcyjność bufetów, dodatków, estetyczny wygląd, porcjowanie.
 • atrakcje — rodzinne, indywidualne, grupowe.
 • grywalizacje i konkursy z nagrodami
 • obowiązkowe dmuchańce
 • symulatory, VR, nowe technologie
 • zapewnienie obsługi animatorów i instruktorów
 • podtrzymujące dobrą atmosferę scenariusze – dla sceny i całej imprezy
 • dobór artystów, konferansjerów
 • pokazy multimedialne oraz świetlne (fajerwerki / fireshow)
 • zabezpieczenie imprezy — płoty grodzeniowe, zabezpieczenie terenu, zapewnienie ochrony, obecności służb medycznych, zabezpieczenie prądu itd.

Pikniki firmowe — atrakcje dla dorosłych

Mimo że całe wydarzenie musi być zaplanowane, ważna jest zachowanie atmosfery nieprzeorganizowanej, nieprzymuszonej, swobodnej zabawy. Dorosłej osoby nie sposób zmusić do udziału w atrakcjach, ale można sprawić, że sam będzie chciał do nich dołączyć.

Wśród atrakcji dla dorosłych promujemy zawsze te, które pozwalają się zintegrować i zrelaksować. Są wśród nich dedykowane grywalizacje i pozwalające się odprężyć atrakcje dla rozkosznego “nicnierobienia”, którego w dzisiejszych czasach nam wszystkim brakuje.

Atrakcje dla dzieci

Pracownicy, który odwiedzają pikniki firmowe, mają dzieci w zupełnie różnym wieku. Często jedna rodzina przyprowadza ze sobą niemowlę i nastolatka, dlatego tworzymy strefy dedykowane dzieciakom z posiadającym różne rozwojowe umiejętności i potrzeby. Jest coś dla maluchów, starszych przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym dzieci, pamiętamy o nastolatkach, które zamiast dmuchańca chętnie zobaczą slackline i pograją na symulatorach. Do wieku dzieciaków dopasujemy atrakcje sceniczne, animatorów i instruktorów. Z myślą o komforcie dzieci i rodziców organizujemy strefy, gdzie na krótki okres czasu można zostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanej kadry.

Rodzinny piknik firmowy

Co najbardziej cieszy dzieci? Gdy w zabawę angażuję się ich rodzice! Organizacja pikników dla firm z The Big Thing to także szczególny nacisk na atrakcje integrujące rodziny i przyjazny ich potrzebom. Wszystkie imprezy The Big Thing są przyjazne młodym rodzicom. Tworzymy przytulne, możliwe wyciszone przestrzenie, w których możliwe jest przewijanie czy spokojne karmienie niemowlęcia, a także odciągnięcie lub podgrzewanie mleka.

Atrakcje dla IT

Piknik firmowy to nie tylko typowe plenerowe atrakcje. Bardzo łatwo przełamywać te schemat tworząc namiot pełen symulatorów czy sprzętów VR. Dla naszych klientów opracowaliśmy już wiele ciekawych scenariuszy pikników firmowych dla korporacji IT. Olimpiada IT z rzutem dyskiem twardym? Zawody w snake’a na starych nokiach? Wyścigi Mario Kart? A może strefa offline, w której trzeba się ubrudzić i zmęczyć albo zagrać w planszówki? Razem znajdziemy wyjątkowe pomysły, z ogromną siłą przyciągania.

Pikniki tematyczne

Motyw przewodni gwarantuje konkretny klimat. Spójna i ciekawa koncepcja imprezy demonstruje otwartość, kreatywność, nieszablonowe myślenie, które może zostać nazwane. Pikniki tematyczne mogą pozwolić sobie na nazwy lub subline z konkretnym przesłaniem, komunikatem od pracodawcy, który zachęci do udziału, zaskoczy. Tematyka pikniku może być bliska zainteresowaniom grupy pracowników lub świetnie zgrana z charakterem obiektu.

Branding

Od sceny, przez oznaczenia kierunkowe, przez insta cornery i foto budki — zadbamy o to, by firmowe kolory i logo organizatora znalazły się tam, gdzie zostaną zauważone i wyshare’owane za pomocą social mediów. Tak, by dobre skojarzenia z marką trwały długo i mocno rezonowały.

Organizacja pikników dla firm

Zadzwoń i porozmawiaj z nami o Twoich oczekiwaniach dotyczących zakresu i charakteru współpracy z nami przy organizacji Twojej imprezy.