Higiena
22051
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22051,stockholm-core-2.1.5,select-theme-ver-9.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_menu_,wpb-js-composer js-comp-ver-6.5.0,vc_responsive

HIGIENA

Sytuacja w Polsce i na świecie wywołana pandemią korona wirusa wymaga od ludzi przywiązania ogromnej uwagi do kwestii higieny i ograniczenia bezpośrednich kontaktów z innymi. Przygotowaliśmy szereg rozwiązań dla pracowników pierwszej linii, potencjalnych klientów i współpracowników mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa i wzrost komfortu pracy.

DO KOGO KIERUJEMY OFERTĘ?

Oferta skierowana jest do firm i przedsiębiorstw, których pracownicy nie mogą pracować zdalnie i są narażeni na kontakt z klientami/współpracownikami. Do przedsiębiorstw, które chcą podnieść komfort psychiczny i bezpieczeństwo zatrudnionych osób oraz kupujących. Kwarantanna może potrwać kolejne tygodnie, ale nawet po jej zakończeniu przez długi czas będzie trzeba zachować odpowiedni środki bezpieczeństwa.

Do wszystkich podmiotów prowadzących aktualnie dopuszczoną działalność handlową lub usługową oraz producentów produktów, które są w nich sprzedawane. Miejsca, w których pojawiają się ludzie, w których mamy do czynienia z obsługą klienta, w których znajdują się kasy, recepcje czy okienka. Sklepy, dyskonty, drogerie, piekarnie, banki, apteki, przychodnie, zakłady produkcyjne i wiele innych.

FLOORSTICKS

Floorsticki to wyklejki z folii przyklejane na podłogach.
Proponujemy Państwu wyznaczenie bezpiecznej odległości kasjera od klienta lub bezpiecznej strefy przy kasie. Tym samym zwiększamy bezpieczeństwo zarówno klientów, jak i pracowników Państwa firmy. Oprócz linii czy strzałek możemy wyklejać litery, nadrukowywać napisy na taśmę, czy wykonać dedykowany, kreatywny projekt brandingu/formy reklamy.

W większych sklepach sugerujemy wyklejenie na ziemi linii, które wyznaczają miejsca w kolejce do kasy w odległościach co 2  m. Format, wielkość i ilość możemy dostosować do każdego rodzaju i układu sklepu. W przypadku dyskontów możemy stworzyć uniwersalny system oznakowania do samodzielnego montażu, który może zostać wysłany masowo do sklepów. Może być również zastosowany przy stanowiskach kas samoobsługowych.

Wszystkie z powyższych propozycji możemy dostosować do większości rodzajów sklepów, jak również do aptek, placówek publicznych czy przychodni. Pracujemy na foliach, które da się demontować bez pozostawiania śladów, przeznaczone do krótkiego lub długoterminowego zastosowania. Oferujemy Państwu usługi na terenie całego kraju, z możliwością montażu lub przygotowane do samodzielnej instalacji

OBUDOWY NA KASY I RECEPCJE

Obudowy z plexi to idealne rozwiązanie w czasach epidemii. Wpływa pozytywnie na komfort psychiczny sprzedawcy oraz klientów. Plexi jest w pełni przeźroczyste więc obie strony widzą się nawzajem. Stosujemy odpowiednią grubość materiału, dzięki czemu zachowuje on sztywność oraz jest odporny na działanie środków czyszczących. 

Przy większych zamówieniach możemy dostosować kształt do wymiaru lady, wyciąć otwory na produkty lub dokumenty czy płacenie za pomocą gotówki lub terminalu.

TOTEMY

Naszym nowym pomysłem jest system prostych ogrodzeń w sklepach, który jednocześnie może być nośnikiem kierunkowym lub informacyjnym. Zastawki w dowolnym formacie (np 220x90cm + podstawa) pozwolą na stworzenie systemu identyfikacji kierunkowej, który będzie wyznaczał kierunek przemieszczania się po sklepie. 

Zastawki z przeźroczystej plexi nie zakłócą widoczności lub dostępu do światła słonecznego oraz zniwelują efekt ciasności. Pozwolą na sprawne usystematyzowanie kolejki i zwiększą przepływ klientów. Na zastawkach mogą pojawić się np. instrukcje mycia rąk lub porady związane z epidemią. Wydruki możemy wsuwać między 2 warstwy plexiglasu, dzięki czemu rebranding jest szybki, tani i pozwala efektywnie wykorzystać zastawki po okresie epidemii.

Podobne zastawki możemy użyć w wielu innych miejscach, wydzielając:

 • siedzenia w poczekalniach
 • kasy samoobsługowe
 • korytarze
 • wejścia/wyjścia 
 • fragmenty pomieszczeń
 • miejsca pracy przy liniach produkcyjnych
 • pisuary w toaletach publicznych

SKLEP JEDNOOSOBOWY

Inną możliwością jest ograniczenie sklepu tylko do przestrzeni bezpośrednio za wejściem (tak jak działa to w niektórych sklepach nocnych lub na dyżurach nocnych aptek). Klienci wchodzą do sklepu pojedynczo, a obsługa sklepu donosi zakupy i kasuje ich bezdotykowo. Możemy zaproponować 2 możliwości:
Wynajem zabudowy w systemie octanorm
Produkcja dedykowanej zabudowy plexiglassem
Obie opcje mają możliwość stworzenia lady, drzwi, otworów na podanie zakupów czy służących do płatności.

SŁUPKI Z TAŚMĄ

Słupki z taśmą są idealnym rozwiązaniem tymczasowym, ponieważ słupki możemy wynająć zamiast kupować. Dzięki słupkom z taśmą możemy wygradzać dowolne przestrzenie lub wyznaczać dystans między ludźmi. Zastosowanie jest skalowalne w zależności od powierzchni pomieszczeń i potrzeb:

 • oddzielenie wejścia od wyjścia – nadanie kierunku kolejce (małe sklepy z pojedynczymi drzwiami)
 • stworzenie identyfikacji kierunkowej po sklepie lub szykany kolejkowej do kasy (mini markety, dyskonty)
 • oddzielenie kolejki od reszty pomieszczenia (placówki z recepcjami)
 • wydzielenie przestrzeni biurowych (open office)
 • oddzielenie bezpiecznej odległości od obsługi (kasy, recepcje)

ZADASZONA KOLEJKA

Kolejnym pomysłem jest możliwość zadaszenia kolejek ludzi czekających przed sklepem, jednocześnie wyznaczając kierunek kolejki. Tymczasowe zadaszenia z opcjonalnymi ścianami oparte są o eventowe namioty ekspresowe. Namioty są rozwiązaniem ekonomicznym (najem krótko lub długoterminowy), bezpiecznym i z pewnością zostanie docenione przez klientów czekających na deszczu lub w pełnym słońcu. Zalety rozwiązania:

 • łatwy montaż i demontaż (można montować przed otwarciem placówki i demontować po, używać ich tylko podczas deszczu, etc.) 
 • dach i ściany, który można czyścić środkami odkażającymi
 • obciążniki żeliwne lub betonowe do obciążenia 
 • różne kolory i wymiary
 • możliwość łączenia namiotów w jedną konstrukcję

LICZNIK OSÓB W SKLEPIE

Nawiązaliśmy kontakt producentem liczników z Polski w celu szybkiego wdrożenia naszego pomysłu na licznik, który wyświetla aktualną liczbę osób przebywających w pomieszczeniu (np. sklep mięsny, drogeria). 

Na rynku istnieje wiele rodzajów liczników i systemów liczenia osób, jednak żaden z nich nie pokazuje aktualnej liczby osób. W naszym pomyśle wyświetlacz liczby osób ma być umieszczony w drzwiach sklepu (od wewnątrz, skierowany na zewnątrz przez szybę), dzięki czemu ludzie czekający w kolejce wiedzą, czy mogą wejść bezpiecznie do środka. Całość ma działać autonomicznie bez konieczności udziału osób z obsługi.

ŻARÓWKI UVC

Lampy z światłem UVC zabijają bakterie, które są nośnikiem wirusów i wpływają znacznie na możliwość zarażenia lub późniejszych komplikacji. Aktualnie mierzymy się z niedoborem urządzeń antybakteryjnych. Okres oczekiwania to niekiedy 8-10 tygodni, a ich ceny stale rosną. 

Proponujemy Państwu zakup żarówek antybakteryjnych UVC, które:

 • produkowane na zamówienie
 • kilkukrotnie krótszy czas oczekiwania
 • można je wkręcić w dowolną lampę/oprawkę i dostosować do swoich potrzeb
 • są wielokrotnie tańsze niż całe urządzenia
 • możemy dezynfekować dowolne rzeczy (całe pomieszczenia lub np. tylko pieniądze)

DOZOWNIKI PŁYNÓW

Dozowniki mydła lub płynu dezynfekującego stają się niemal standardem w sklepach, na stacjach benzynowych, w przychodniach, czy biurach korporacji. Realnie wpływają na zmniejszenie zagrożenia zarażeniem wirusem oraz wywołują pozytywny efekt psychologiczny.

PRZYŁBICA OCHRONNA DLA PRACOWNIKÓW

Uniwersalna przyłbica ochronna, wykonana z tworzyw sztucznych, łatwych w utrzymaniu i czyszczeniu. Regulowana opaska pozwala na bezproblemowe dostosowanie do kształtu głowy.

Przyłbica ochronna znajduje zastosowanie jako uzupełniający element odzieży ochronnej, zmniejszający ryzyko związane z zakażaniami przenoszonymi drogą kropelkową. Chroni również błony śluzowe ust, oczu i nosa przed kontaktem z zanieczyszczonymi dłońmi czy przedmiotami oraz drobnymi urazami mechaniczynymi.

Dostępne w wersjach z zadrukowaną tarczą ochronną i bez zadruku.

MASECZKI OCHRONNE

Nawiązaliśmy kontakt z wieloma producentami masek. Możemy proponować je w różnych ilościach sztuk (od kilkuset do kilkuset tysięcy) oraz rodzajach (jednorazowe, higieniczne, chirurgiczne, wielorazowe). Skontaktuj się z nami, opisz swoje potrzeby, a my przygotujemy ofertę pod Twoje potrzeby.

CORPORATE SOCIAL RESPONSIBILITY

Najbliższy, trudny dla większości branż czas warto wykorzystać na działania CSR. Poprzez zdiagnozowanie problemów lub obaw Państwa klientów i partnerów oraz szybkie działanie jesteśmy w stanie stworzyć akcję in-store lub odpowiednią kampanię wykorzystującą mechanizm RTM, która zapadnie w pamięci. Działania wychodzące na przeciw potrzebom i oczekiwaniom Waszej grupy docelowej w czasie kryzysu mają większy impact, są bardziej doceniane.

Jesteśmy w stanie przygotować skrojone dla Państwa działanie, które będzie wykonalne w krótkim czasie.